Sokol Martinice - SK Studenec 8:9

25.04.2013 10:05

Plánované derby se sousedními Martinicemi jsme museli oboustranně dlouho odkládat. Myslím si, že jsme nakonec zvolili hezký středeční a slunečný podvečer, který zaplavil Martinice opravdouvou atmosférou pravého derby. Do zápasu jsme vstoupili skvěle, když jsme rychle otevřeli skóre dvěma rychlými brankami. Opět ukolébáni myšlenkou snadného vedení, jsme se dostali pod pernamentní tlak soupeře, kdy mohl klidně 6x skórovat. V brance nás v tu dobu hodně podržel Vojta a tak z toho byl pouze jeden gól. Závěr poločasu byl ovšem v naší plné režii, akce střídala akci, svými kombinacemi po zemi jsme Martinickým motali hlavu a vytvořili si pohodlný náskok při výsledku 1:6.

Do druhého poločasu jsme podlehli přání Vojty jít si zahrát a tak šel do branky Maty. Nemyslím si, že by jsme tím zhoršili pozici gólmana, ale docela nám chyběla kvalitní rozehra ze středu hřiště. Soupeř obdivuhodně zabral a dotáhl se na 7:7. Ovšem spoustu gólů jsme mu v podstatě připravili my sami, kdy zejména z obrany přicházela zbrklost a místo zrychlení hry po křídle, nebo vyhráním souboje ve středu pole a kombinací s útočníky skončil balón na soupeřových kopačkách. Závěr zápasu byl velmi emotivní z obou stran a derby hrané v tempu Bayernu Mnichov vs. Borusia Dortmund nakonec dobře dopadlo pro náš tým. Musíme zapracovat na rychlejší rozehrávce obránců a umět se vypořádat se situacemi vzniklými změnou postů jednotlivých hráčů.Musíme se naučit být více universálními... To bude náplní pátečního tréninku.... Děkuji všem klukům za předvedenou hru a všem rodičům za důstojnou podporu.

Sestava: Vojta, Maty, Láďa, Luky V., Luky T., Fanda, Jony, Tom, Dan